Coilcraft 0805HQ-48NXGLB
General Purpose Inductor, 0.048uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0805
Obsolete
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet2 페이지3년 전
element14 APAC
대체 부품
Price @ 1000
Stock
25
Authorized Distributors
1
Inductance
48 nH
48 nH
Tolerance
2 %
2 %
Current Rating
1.2 A
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
95 mΩ
95 mΩ
Q Factor
65
Test Frequency
200 MHz
200 MHz
Introduction Date2005-05-03
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2021-03-01
LTD Date2021-03-01
관련 부품
General Purpose Inductor, 0.051uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0805
General Purpose Inductor, 0.047uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 2015/0805
General Purpose Inductor, 0.047uH, 2%, 1 Element, Ceramic-ferrite-Core, SMD, 0603
General Purpose Inductor, 0.047uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 1008
Ind Chip Unshielded Wirewound 12nH 2% 50MHz 50Q-Factor Ceramic 1A 1008 T/R
General Purpose Inductor, 0.047uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 2520/1008
설명
RF inductor, ceramic core, 2% tol, SMT, RoHS
INDUCTOR, RF, 48NH, 2%, 1.4GHZ, SMD; Product Range:Coilcraft - 0805HQ Series; Inductance:0.048µH; Inductance Tolerance:± 2%; Self Resonant Frequency (Min):1.4GHz; DC Resistance Max:0.095ohm; Current Rating:1.2A; Inductor Case Style:SMD; DC Current Rating:1.2A; Q Factor:65; Q Test Frequency:500MHz