Coilcraft 0805HQ-2N5XJLB
General Purpose Inductor, 0.0025uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0805
Obsolete
가격 및 재고
DistributorSKUMinPkg
Abacus Technologies0805HQ-2N5XJLB0
1d
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet2 페이지3년 전
Newark
대체 부품
Price @ 1000
Stock
0
Authorized Distributors
0
Inductance
2.5 nH
2.5 nH
Tolerance
5 %
5 %
Current Rating
1.6 A
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
20 mΩ
20 mΩ
Q Factor
80
Test Frequency
250 MHz
250 MHz
공급망
Country of OriginMainland China, Vietnam
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2005-05-03
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
General Purpose Inductor, 0.0025uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
General Purpose Inductor, 0.0024uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
API Delevan1210R-027J
General Purpose Inductor, 0.0027uH, 5%, 1 Element, Phenolic-Core, SMD, 1210
Inductor RF Chip Multi-Layer 2.4nH 0.3nH 100MHz 8Q-Factor Air 300mA 160mOhm DCR 0402 Paper T/R
설명
RF inductor, ceramic core, 5% tol, SMT, RoHS
INDUCTOR, 2.5NH, 5%, 6GHZ, RF, SMD
INDUCTOR, RF, 2.5NH, 5%, 6GHZ, SMD; Product Range:AEC-Q200 0805HQ Series; Inductance:2.5nH; Inductance Tolerance: 5%; High Frequency Inductor Case:0805 [2012 Metric]; Self Resonant Frequency Min:10.3GHz; DC Resistance Max:0.02ohm; ;RoHS Compliant: Yes