Coilcraft 0805CS-240XJLB
General Purpose Inductor, 0.024uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0805
Obsolete
가격 및 재고
DistributorSKUMinPkg
Farnell0805CS-240XJLB01Cut Tape
19h
Summit Electronics0805CS-240XJLB문의하기
>1wk
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet3 페이지3년 전
Coilcraft Direct
Newark
대체 부품
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
1
Inductance
24 nH
24 nH
24 nH
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Current Rating
500 mA
500 mA
500 mA
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
220 mΩ
220 mΩ
220 mΩ
Q Factor
50
Test Frequency
250 MHz
250 MHz
250 MHz
공급망
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
General Purpose Inductor, 0.024uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 2015/0805
Wirewound Inductor, 22 nH, 0.22 ohm, 2.6 GHz, 500 mA, 0805 [2012 Metric], AISC-0805 Series
Inductor RF Chip Wirewound 24nH 5% 250MHz 40Q-Factor Ceramic 490mA 190mOhm DCR 0603 T/R
General Purpose Inductor, 0.022uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 2015/0805
General Purpose Inductor, 0.022uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0805
Inductor RF Wirewound 0.022uH 5% 250MHz 38Q-Factor Ceramic 0.49A 0.19Ohm DCR 0603 T/R
설명
RF inductor, ceramic core, 5% tol, SMT, RoHS
INDUCTOR, RF, 24NH, 5%, 2.4GHZ, SMD
INDUCTOR, RF, 24NH, 5%, 2.4GHZ, SMD; Product Range:Coilcraft - 0805CS Series; Inductance:0.024µH; Inductance Tolerance:± 5%; Self Resonant Frequency (Min):2.4GHz; DC Resistance Max:0.22ohm; Current Rating:500mA; Inductor Case Style:SMD; DC Current Rating:500mA; Q Factor:50; Q Test Frequency:500MHz