Coilcraft 0603HP-4N7XJLU
General Purpose Inductor, 0.0047uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
Coilcraft Direct
Newark
Stock
0
Inductance
4.7 nH
4.7 nH
Tolerance
5 %
5 %
Current Rating
1.1 A
DC Resistance (DCR)
100 mΩ
100 mΩ
Q Factor
75
Test Frequency
250 MHz
250 MHz
LTB Date2021-03-01
LTD Date2021-03-01
관련 부품
General Purpose Inductor, 0.0051uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
Inductor RF Wirewound 0.0047uH 5% 250MHz 20Q-Factor Ceramic 1.4A 0.075Ohm DCR 04
General Purpose Inductor, 0.0043uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
Inductor RF Wirewound 0.0047uH 5% 250MHz 20Q-FactorCeramic 0.8A 0.083Ohm DCR 0402 T/R
Ind Chip Wirewound 4.7nH 5% 50MHz 60Q-Factor Ceramic 1A 1008 T/R
설명
RF inductor, ceramic core, 5% tol, SMT, RoHS
Surface Mount High Frequency Inductor, 0603HP Series, 4.7 nH, 5%, 0603 [1608 Metric], 7.9 GHz RoHS Compliant: Yes
INDUCTOR, 4.7NH, 5%, 7.9GHZ, RF, SMD; Inductance: 4.7nH; Product Range: 0603HP Series; DC Current Rating: 1.1A; High Frequency Inductor Case: 0603 [1608 Metric]; In; Available until stocks are exhausted Alternative available