Coilcraft 0603HP-1N8XJLU
General Purpose Inductor, 0.0018uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
Obsolete
가격 및 재고
DistributorSKUMinPkg
Abacus Technologies0603HP-1N8XJLU0
22h
데이터시트 및 문서
Coilcraft Direct
Newark
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
SnapEDA
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
대체 부품
Price @ 1000
Stock
0
Authorized Distributors
0
Inductance
1.8 nH
1.8 nH
1.8 nH
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Current Rating
2.1 A
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
33 mΩ
33 mΩ
33 mΩ
Q Factor
65
Test Frequency
250 MHz
250 MHz
250 MHz
공급망
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
General Purpose Inductor, 0.0018uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0805
Ind Chip Wirewound 1.8nH 5% 250MHz 18Q-Factor Ceramic 1A 0603 T/R
API Delevan1210R-018J
General Purpose Inductor, 0.0018uH, 5%, 1 Element, Phenolic-Core, SMD, 1210
설명
RF inductor, ceramic core, 5% tol, SMT, RoHS
INDUCTOR, 1.8NH, 5%, 16GHZ, RF, SMD
INDUCTOR, RF, 1.8NH, 5%, 16GHZ, SMD; Product Range:0603HP Series; Inductance:1.8nH; Inductance Tolerance: 5%; High Frequency Inductor Case:0603 [1608 Metric]; Self Resonant Frequency Min:16GHz; DC Resistance Max:0.033ohm; DC Current;RoHS Compliant: Yes