Coilcraft 0402PA-1N9XJLU
General Purpose Inductor, 0.0019uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
Obsolete
가격 및 재고
DistributorSKUMinPkg
Farnell0402PA-1N9XJLU05Cut Tape
15h
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet2 페이지5년 전
Coilcraft Direct
Newark
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
SnapEDA
풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
공급망
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2005-04-29
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2021-07-02
LTD Date2021-12-31
관련 부품
General Purpose Inductor, 0.002uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
General Purpose Inductor, 0.0018uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
General Purpose Inductor, 0.002uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
Inductor RF Wirewound 0.002uH 5% 250MHz 16Q-Factor Ceramic 1.04A 0.07Ohm DCR 0402 T/R
Ind Chip Wirewound 1.8nH 5% 250MHz 18Q-Factor Ceramic 1A 0603 T/R
API Delevan1210R-018J
General Purpose Inductor, 0.0018uH, 5%, 1 Element, Phenolic-Core, SMD, 1210
설명
RF inductor, ceramic core, 5% tol, SMT, RoHS
INDUCTOR, 1.9NH, 5%, 12.5GHZ, RF, SMD
INDUCTOR, RF, 1.9NH, 5%,12.5GHZ, SMD; Product Range:0402PA Series; Inductance:1.9nH; Inductance Tolerance: 5%; High Frequency Inductor Case:0402 [1005 Metric]; Self Resonant Frequency Min:-; DC Resistance Max:-; DC Current ;RoHS Compliant: Yes