Coilcraft 0402HPH-68NXJLU
General Purpose Inductor, 0.068uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
Obsolete
가격 및 재고
DistributorSKUMinPkg
Fly-Wing Technology0402HPH-68NXJLU993
9h
Summit Electronics0402HPH-68NXJLU문의하기
>1wk
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet2 페이지5년 전
Coilcraft Direct
Newark
대체 부품
Price @ 1000
Stock
993
Authorized Distributors
0
Inductance
68 nH
68 nH
Tolerance
5 %
5 %
Current Rating
320 mA
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
1 Ω
1 Ω
Q Factor
64
Test Frequency
250 MHz
250 MHz
Introduction Date2009-03-31
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2021-03-01
LTD Date2021-03-01
관련 부품
Inductor RF Chip Multi-Layer 68nH 5% 100MHz 12Q-Factor Air 300mA 800mOhm DCR 0603 Paper T/R
Inductor RF Multi-Layer 0.068uH 5% 100MHz 12Q-Factor Ceramic 0.3A 1.2Ohm DCR 0603 T/R