Coilcraft 0402HP-6N8XJLU
General Purpose Inductor, 0.0068uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet2 페이지5년 전
Coilcraft Direct
Newark
대체 부품
Price @ 1000
Stock
2,651
Authorized Distributors
0
Inductance
6.8 nH
6.8 nH
Tolerance
5 %
5 %
Current Rating
1.5 A
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
70 mΩ
70 mΩ
Q Factor
94
Test Frequency
250 MHz
250 MHz
Introduction Date2007-10-12
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2021-03-01
LTD Date2021-03-01
관련 부품
General Purpose Inductor, 0.0062uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
Ind High Current Wirewound 6.8nH 5% 250MHz 35Q-Factor Ceramic 1.4A 0603 T/R
Ind High Current Wirewound 6.8nH 5% 250MHz 25Q-Factor Ceramic 1.4A 0402 T/R
General Purpose Inductor, 0.0068uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
General Purpose Inductor, 0.0072uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
Inductor RF Wirewound 0.0072uH 5% 250MHz 35Q-Factor Ceramic 1.4A 0.052Ohm DCR 0603 T/R
설명
RF inductor, ceramic core, 5% tol, SMT, RoHS
INDUCTOR, 6.8NH, 5%, 5.8GHZ, RF, SMD
INDUCTOR, RF, 6.8NH, 5%, 5.8GHZ, SMD; Product Range:0402HP Series; Inductance:6.8nH; Inductance Tolerance: 5%; High Frequency Inductor Case:0402 [1005 Metric]; Self Resonant Frequency Min:5.8GHz; DC Resistance Max:0.07ohm; DC ;RoHS Compliant: Yes