Coilcraft 0402HP-5N1XGLU
General Purpose Inductor, 0.0051uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
Obsolete
가격 및 재고
DistributorSKUMinPkg
Farnell0402HP-5N1XGLU05Cut Tape
16h
Datasheet2 페이지5년 전
Datasheet2 페이지13년 전
LTB Date2021-07-02
LTD Date2021-12-31
관련 부품
General Purpose Inductor, 0.0051uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
General Purpose Inductor, 0.0047uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
Inductor RF Wirewound 0.0051uH 2% 250MHz 23Q-Factor Ceramic 0.8A 0.083Ohm DCR 0402 T/R
Inductor RF Wirewound 0.0047uH 2% 250MHz 20Q-Factor Ceramic 0.8A 0.083Ohm DCR 0402 T/R
Inductor RF Wirewound 0.0056uH 2% 250MHz 23Q-Factor Ceramic 0.76A 0.083Ohm DCR 0402 T/R
설명
RF inductor, ceramic core, 2% tol, SMT, RoHS
Surface Mount High Frequency Inductor, 0402HP Series, 5.1 nH, 2%, 0402 [1005 Metric], 6.8 GHz RoHS Compliant: Yes
INDUCTOR, 5.1NH, 2%, 6.8GHZ, RF, SMD; Inductance: 5.1nH; Product Range: 0402HP Series; DC Current Rating: 1.2A; High Frequency Inductor Case: 0402 [1005 Metric]; In; Available until stocks are exhausted Alternative available