Coilcraft 0603CT-5N1XGLU
General Purpose Inductor, 0.0051uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
DistributorSKUMinPkg
Farnell0603CT-5N1XGLU01Cut Tape
10h
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet2 페이지5년 전
Coilcraft Direct
element14 APAC
관련 부품
General Purpose Inductor, 0.0047uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
General Purpose Inductor, 0.0056uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
Inductor RF Wirewound 0.0051uH 2% 250MHz 23Q-Factor Ceramic 0.8A 0.083Ohm DCR 0402 T/R
Inductor RF Wirewound 0.0047uH 2% 250MHz 20Q-Factor Ceramic 0.8A 0.083Ohm DCR 0402 T/R
Inductor RF Wirewound 0.0056uH 2% 250MHz 23Q-Factor Ceramic 0.76A 0.083Ohm DCR 0402 T/R
설명
RF inductor, ceramic core, 2% tol, SMT, RoHS
INDUCTOR, RF, 5.1NH, 2%, 5.5GHZ, SMD; Product Range:Coilcraft - 0603CT Series; Inductance:5.1nH; Inductance Tolerance:± 2%; Self Resonant Frequency (Min):5.5GHz; DC Resistance Max:0.05ohm; Current Rating:1.4A; Inductor Case Style:SMD; DC Current Rating:1.4A; Q Factor:93; Q Test Frequency:1.7MHz