Broadcom HCPL-7710-300E
40 ns Propagation Delay, CMOS Optocoupler | OPTOISO 3.75KV PUSH PULL 8DIP GW
데이터시트 및 문서
HQonline
Datasheet17 페이지10년 전
element14 APAC
Farnell
Newark
X-ON
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+10.86%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
SnapEDA
풋프린트
다운로드
Ultra Librarian
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
대체 부품
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Case/Package
SMD/SMT
SMD/SMT
Number of Pins
8
Number of Channels
1
Isolation Voltage
3750 Vrms
3750 Vrms
Current Transfer Ratio
Rise Time
9 ns
9 ns
Fall Time
8 ns
8 ns
Output Voltage
5 V
Output Current
10 mA
10 mA
Forward Voltage
Forward Current
10 mA
10 mA
공급망
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.80.00
Introduction Date1998-11-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Optocoupler Logic-Out Open Drain DC-IN 1-CH 8-Pin PDIP SMD T/R
ToshibaTLP700A(F)
Optocoupler Drive Totem-Pole 1-CH 30V 1000V 6-Pin SDIP SMD Magazine
X36 PB-F PHOTOCOUPLER THRU HOLE / 2.5A Gate Driver Optical Coupling 5000Vrms 1 Channel 6-SDIP
Optocoupler DC-IN 1-CH Linear Photovoltaic DC-OUT 8-Pin PDIP-8A SMD T/R
California Eastern LaboratoriesPS9505L3-E3-AX
PS9305 Series Single Ch 30 V 5 kVrms 2.5 A IGBT Photocoupler - SDIP-8
설명
Optocoupler Logic-Out Push-Pull Logic, Buffer-IN 1-CH 8-Pin PDIP SMD Tube
Optocoupler; No. of Channels:1; Isolation Voltage:3750Vrms; Optocoupler Output Type:Logic Gate; Input Current Max:10µA; Output Voltage Max:5V; Package/Case:8-PDIP; Common Mode Ratio (CMR):10000; Common Mode Voltage Vcm:1000V ;RoHS Compliant: Yes
OPTOCOUPLER, SMD, LOGIC O/P; No. of Channels:1; Isolation Voltage:3.75kV; Optocoupler Output Type:Gate Drive; Input Current:10µA; Output Voltage:5V; Opto Case Style:SMD; No. of Pins:8; SVHC:No SVHC (20-Jun-2011); Approval Bodies:CSA, IEC / EN / DIN EN 60747-5-2; Approval Category:UL Recognised; CMR:20kV/µs; External Depth:6.35mm; External Length / Height:3.56mm; External Width:9.65mm; Fall Time tf:8ns; Lead Spacing:2.54mm; Operating Temperature Range:-40°C to +100°C; Output Type:Gate Drive; Output Voltage Max:6.5V; Power Dissipation Pd:150mW; Power Dissipation Pd:150mW; Propagation Time H-L:20ns; Propagation Time L-H:23ns; Pulse Width Min:80; Rise Time:9ns; Row Pitch:7.62mm; Supply Voltage Max:5.5VDC; Supply Voltage Min:4.5VDC; Test Voltage:2500V