Bourns SRU1048A-331Y
General Purpose Inductor, 330uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 3939
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet3 페이지5년 전
Master Electronics
대체 부품
Price @ 1000
Stock
26,909
Authorized Distributors
6
Inductance
330 µH
330 µH
Tolerance
30 %
30 %
Current Rating
650 mA
Shielding
Shielded
Shielded
DC Resistance (DCR)
640 mΩ
640 mΩ
Q Factor
18
Test Frequency
100 kHz
100 kHz
공급망
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2013-08-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Inductor Power Shielded Wirewound 330uH 30% 100KHz 18Q-Factor Ferrite 0.65A 0.64Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 330uH 30% 100KHz 20Q-Factor Ferrite 0.55A 0.773Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 330uH 30% 100KHz 20Q-Factor Ferrite 550mA 1Ohm DCR Automotive T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 330uH 30% 100KHz 11Q-Factor Ferrite 0.37A 1.4Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 330uH 30% 100KHz 16.48Q-Factor Ferrite 0.3A 1.7Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 330uH 30% 100KHz 8Q-Factor Ferrite 0.2A 2Ohm DCR T/R
설명
Ind10X10X4.8Mm,330Uh30%0.65A, shdsmd /Tape & Reel - 13" Reel |Bourns, Inc. SRU1048A-331Y
FIXED IND 330UH 650MA 640MOHM SM
Fixed Inductors 330uH 30% SMD 1048 AEC-Q200
INDUCTOR, POWER, 330UH, 0.52A, 30%
330uH ±30% 520mA SMD,10x10mm Power Inductors ROHS
INDUCTOR, 330UH, 0.52A, 30%, POWER; Inductance: 330µH; RMS Current (Irms): 650mA; Inductor Construction: Shielded; Saturation Current (Isat): 520mA; Product Range: SRU1048A Series; Power Inductor Case: 10mm x 10mm x 4.8mm; DC