Bourns SRR1206-151KL
Inductor Power Shielded Wirewound 150uH 10% 1KHz 13Q-Factor Ferrite 0.9A 0.32Ohm DCR T/R
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet3 페이지7년 전
Newark
element14 APAC
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+17.69%
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Inductor Power Wirewound 150uH 10% 1KHz 20Q-Factor Ferrite 1.15A 0.37Ohm DCR RDL Bag
Inductor Power Unshielded Wirewound 150uH 10% 1KHz Ferrite 1A 0.34Ohm DCR AXL Bag
Inductor Power Shielded Wirewound 150uH 10% 1KHz 10Q-Factor Ferrite 0.8A 0.58Ohm DCR T/R
Wurth Elektronik7447720151
Power Choke Unshielded Wirewound 150uH 10% 100KHz Ferrite 1.1A 0.35Ohm DCR RDL Tray
Ind 150.00 Uh 1.000 A 510.00 Mohm/ Bulk Rohs Compliant: Yes |Abracon AIUR-09-151K
Inductor Power Unshielded Wirewound 150uH 10% 1KHz 15Q-Factor Ferrite 0.78A 0.47Ohm DCR T/R
설명
General Purpose Inductor, 150uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 5050
1KHz 5MHz 1.6A 900mA 13@796kHz 150¦ÌH 320m¦¸ ¡À10% SMD,12.7X12.7MM , 12.7mm*12.7mm*6.5mm
SRR1206 Nonstandard 0.500Lx0.500W 12.70mmx12.70mm 150muH
FIXED IND 150UH 900MA 320MOHM SM
SMD,12.7X6.5MM,900MA IMAX, 150UH,10%,-40~+105,T/R,HAZM<AZ
900mA 150uH ±10% 1.6A SMD,12.7x12.7mm Power Inductors ROHS
SMD SHIELDED POWER CHOKE-LEAD FREE
Inductor, 150Uh, Shielded, 0.9A; Inductance:150Μh; Rms Current (Irms):900Ma; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):1.6A; Product Range:Srr1206 Series; Inductor Case/Package:-; Dc Resistance Max:0.32Ohm Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SRR1206-151KL