Bourns SDR2207-5R6ML
Inductor Power Unshielded Wirewound 5.6uH 20% 100KHz 50Q-Factor Ferrite 7.8A 0.0134Ohm DCR T/R
데이터시트 및 문서
Farnell
Datasheet3 페이지7년 전
Newark
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+0.17%
관련 부품
Inductor Power Unshielded Wirewound 5.6uH 20% 100KHz 24Q-Factor Ferrite 6.5A 0.015Ohm DCR T/R
Inductor Power Unshielded Wirewound 5.6uH 20% 100KHz 23Q-Factor Ferrite 6.4A 0.015Ohm DCR T/R
Inductor Power Unshielded Wirewound 5.6uH 20% 100KHz 24Q-Factor Ferrite 6.5A 15mOhm DCR Automotive T/R
Inductor Power Molded Wirewound 5.6uH 20% 100KHz Alloy Sponge Powder 5A 0.042Ohm DCR T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 5.6uH 20% 100KHz Metal 8A 0.018Ohm DCR 4339 Automotive T/R
FIXED IND 5.6UH 8A 18 MOHM SMD / 5.6 µH Shielded Inductor 8 A 18mOhm Max Nonstandard
설명
General Purpose Inductor, 5.6uH, 20%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 8759
Surface Mount Power Inductor, Sdr2207 Series, 5.6 H, 20%, Unshielded, 0.0134 Ohm, 7.8 A Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SDR2207-5R6ML
INDUCTOR, 5.6UH, 20%, 7.8A, SMD; Inductance: 5.6µH; RMS Current (Irms): 7.8A; Inductor Construction: Unshielded; Saturation Current (Isat): 14A; Product Range: SDR2207 Series; Power Inductor Case: 22mm x 15mm x 7mm; DC Resistance Max: 0.0134ohm; Inductance Tolerance: ± 20%; SVHC: No SVHC (15-Jan-2018); Q Factor: 50; Q Test Frequency: 3MHz; Self Resonant Frequency Min: 30MHz