Bourns SDR2207-560KL
Inductor Power Wirewound 56uH 10% 100KHz 25Q-Factor Ferrite 2.6A 96.5mOhm DCR T/R
데이터시트 및 문서
Farnell
대체 부품
Price @ 1000
Stock
15,800
Authorized Distributors
6
Inductance
56 µH
56 µH
Tolerance
10 %
10 %
Current Rating
2.6 A
2.6 A
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
96.5 mΩ
97 mΩ
Q Factor
25
Test Frequency
100 kHz
100 kHz
공급망
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2005-02-15
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
관련 부품
Inductor Power Unshielded Wirewound 56uH 10% 100KHz 22Q-Factor Ferrite 2.5A 0.095Ohm DCR T/R
Inductor Power Unshielded Wirewound 56uH 10% 100KHz 22Q-Factor Ferrite 2.5A 100mOhm DCR Automotive T/R
Inductor Power Unshielded Drum Core 56uH 10% 10KHz Ferrite 3.8A 0.075Ohm DCR RDL
Inductor Power Wirewound 56uH 10% 100KHz 20Q-Factor Ferrite 0.39A 0.8Ohm DCR T/R
Inductor Power Molded/Unshielded Wirewound 56uH 10% 100KHz 0.25A 1.56Ohm DCR 1812 T/R
Ind Power 56uH 10% 2.52MHz 30Q-Factor Ferrite 1.3A RDL
설명
General Purpose Inductor, 56uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 8759
Surface Mount Power Inductor, Sdr2207 Series, 56 H, 10%, Unshielded, 0.0965 Ohm, 2.6 A Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SDR2207-560KL
INDUCTOR, 56UH, 10%, 2.6A, SMD; Inductance: 56µH; RMS Current (Irms): 2.6A; Inductor Construction: Unshielded; Saturation Current (Isat): 4.5A; Product Range: SDR2207 Series; Power Inductor Case: 22mm x 15mm x 7mm; DC Resistance Max: 0.0965ohm; Inductance Tolerance: ± 10%; SVHC: No SVHC (15-Jan-2018); Q Factor: 25; Q Test Frequency: 2MHz; Self Resonant Frequency Min: 8.3MHz