Bourns SDR1307-181KL
Inductor Power Unshielded Wirewound 180uH 10% 100KHz 18Q-Factor Ferrite 1.5A 0.28Ohm DCR T/R
데이터시트 및 문서
Farnell
Datasheet3 페이지7년 전
Master Electronics
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-46.68%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
SnapEDA
Stock
33,314
Inductance
180 µH
180 µH
Tolerance
10 %
10 %
Current Rating
1.5 A
1.5 A
DC Resistance (DCR)
280 mΩ
280 mΩ
Q Factor
18
Test Frequency
100 kHz
100 kHz
관련 부품
Inductor Power Unshielded Wirewound 180uH 10% 100KHz 18Q-Factor Ferrite 1.5A 280mOhm DCR Automotive T/R
Inductor Power Unshielded Drum Core 180uH 10% 10KHz Ferrite 2.1A 0.228Ohm DCR RDL
Inductor Power Shielded Wirewound 180uH 10% 1KHz 26Q-Factor Ferrite 1.4A 0.32Ohm DCR T/R
Inductor Power Wirewound 180uH 10% 1KHz 20Q-Factor Ferrite 1.08A 0.58Ohm DCR RDL Bag
Inductor Power Unshielded Wirewound 180uH 10% 796KHz 20Q-Factor Ferrite 120mA 7.5Ohm DCR 1812 T/R
Wurth Elektronik7447669218
975KHz 7MHz 220mA 40@975kHz 180¦ÌH 6.4¦¸ ¡À10% 1812 , 4.5mm*3.2mm*3.4mm
설명
General Purpose Inductor, 180uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 5151
SDR1307 WIREWOUND SMDINDUCTOR W/FERRITECORE,180 UH +/-10%WIREWOUND 2.3A IDC Q:18
Inductor, 180Uh, Unshielded, 1.5A; Inductance:180Μh; Rms Current (Irms):1.5A; Inductor Construction:Unshielded; Saturation Current (Isat):2.3A; Product Range:Sdr1307 Series; Dc Resistance Max:0.28Ohm; Inductance Tolerance:± 10% Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SDR1307-181KL