Bourns SDR1006-391KL
Inductor Power Unshielded Wirewound 390uH 10% 1KHz 12Q-Factor Ferrite 0.48A 1.3Ohm DCR T/R
데이터시트 및 문서
JRH Electronics
3개월간의 트렌드:
-23.47%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
SnapEDA
3D다운로드
대체 부품
Price @ 1000
Stock
57,823
Authorized Distributors
6
Inductance
390 µH
390 µH
Tolerance
10 %
10 %
Current Rating
480 mA
480 mA
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
1.3 Ω
1.3 Ω
Q Factor
12
Test Frequency
1 kHz
1 kHz
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Inductor Power Unshielded Wirewound 390uH 10% 1KHz Ferrite 0.6A 1.5Ohm DCR Automotive T/R
Inductor Power Unshielded Wirewound 390uH 10% 1KHz 12Q-Factor Ferrite 0.36A 1.77Ohm DCR T/R
General Purpose Inductor, 390uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 4341
General Purpose Inductor, 390uH, 10%, 1 Element, Wirewound-Core, SMD, 3128
Ind 390.00 Uh 0.370 A 1000.00 Mohm/ Bulk Rohs Compliant: Yes |Abracon AIUR-03-391K
TAIYO YUDENLHL08TB391K
Ind Power 390uH 10% 796KHz 20Q-Factor Ferrite 410mA RDL Ammo Pack
설명
General Purpose Inductor, 390uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 3939
SDR1006 WIREWOUND SMDINDUCTOR W/ FERRITECORE,390 UH +/-10%WIREWOUND 480MA IDC
Surface Mount Power Inductor, Sdr1006 Series, 390 H, 10%, Unshielded, 1.3 Ohm, 480 Ma Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SDR1006-391KL
INDUCTOR, 390UH, 10%, 0.48A, SMD; Inductance: 390µH; RMS Current (Irms): 480mA; Inductor Construction: Unshielded; Saturation Current (Isat): 800mA; Product Range: SDR1006 Series; Power Inductor Case: 9.8mm x 9.8mm x 5.8mm; DC