Bourns SDR1006-121KL
Inductor Power Unshielded Wirewound 120uH 10% 1KHz 15Q-Factor Ferrite 0.89A 0.4Ohm DCR T/R
데이터시트 및 문서
Newark
Datasheet3 페이지7년 전
Datasheet2 페이지14년 전
3개월간의 트렌드:
-0.50%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
대체 부품
Price @ 1000
Stock
21,381
Authorized Distributors
6
Inductance
120 µH
120 µH
Tolerance
10 %
10 %
Current Rating
890 mA
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
400 mΩ
400 mΩ
Q Factor
15
Test Frequency
1 kHz
1 kHz
Introduction Date2005-02-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
General Purpose Inductor, 120uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 4341
Inductor Power Unshielded Wirewound 120uH 10% 1KHz Ferrite 1A 470mOhm DCR Automotive T/R
Inductor Power Unshielded Wirewound 120uH 10% 1KHz 12Q-Factor Ferrite 0.66A 0.48Ohm DCR T/R
Inductor Power Unshielded Drum Core 120uH 10% 100KHz Ferrite 1.1A 0.42Ohm DCR RDL
General Purpose Inductor, 120uH, 10%, 1 Element, Wirewound-Core, SMD, 3128
TAIYO YUDENLHL10TB121K
Ind Power 120uH 10% 796KHz 40Q-Factor Ferrite 1A RDL Ammo Pack
설명
General Purpose Inductor, 120uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 3939
INDUCTOR, POWER, NON-SHIELDED, WIREWOUND, 120UH, 10%, 0.89A
Inductor, Un-Shielded, 120Uh, 1.5A, Smd, Full Reel; Inductance:120Μh; Rms Current (Irms):890Ma; Inductor Construction:Unshielded; Saturation Current (Isat):1.5A; Product Range:Sdr1006 Series; Dc Resistance Max:0.4Ohm Rohs Compliant: Yes |Bourns SDR1006-121KL.