Bourns SDR1005-330KL
Inductor Power Unshielded Wirewound 33uH 10% 1KHz 29Q-Factor Ferrite 1.8A 0.12Ohm DCR T/R
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
HQonline
Datasheet3 페이지7년 전
RS (Formerly Allied Electronics)
Newark
element14 APAC
Farnell
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-1.42%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
SnapEDA
3D다운로드
Ultra Librarian
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
공급망
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2005-02-15
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Inductor Power Unshielded Wirewound 33uH 10% 1KHz 25Q-Factor Ferrite 1.5A 0.12Ohm DCR T/R
Inductor Power Wirewound 33uH 10% 1KHz 30Q-Factor Ferrite 2.05A 0.09Ohm DCR RDL Bag
Ind Power 33uH 10% 1KHz Ferrite 2.2A Axial Bulk
Ind RF Choke Bobbin Core 33uH 10% 2.52MHz 30Q-Factor Ferrite 2.05A RDL
TAIYO YUDENLHL10NB330K
Ind Power 33uH 10% 2.52MHz 60Q-Factor Ferrite 1.9A RDL Bulk
TAIYO YUDENLHL08TB330K
General Purpose Inductor, 33uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core
설명
General Purpose Inductor, 33uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 5039
Fixed Inductor Nonstandard 33µH ±10% 1.8A 120mΩ 14MHz 29@2.2MHz
INDUCTOR, FILTER, IND 33UH, TOL 10%, CUR 1.8A, SMT, CASE 1005, DCR 0.12 OHMS
Inductance:33Μh; Rms Current (Irms):1.8A; Inductor Construction:Unshielded; Saturation Current (Isat):2A; Product Range:Sdr1005 Series; Dc Resistance Max:0.12Ohm; Inductance Tolerance:± 10%; Product Length:12.7Mm; Product Width:10Mm Rohs Compliant: Yes |Bourns SDR1005-330KL.