Bourns SDR0603-560KL
General Purpose Inductor, 56uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 2323
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet3 페이지7년 전
_legacy Avnet
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Ultra Librarian
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
공급망
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Inductor Power Unshielded Wirewound 56uH 10% 1KHz 20Q-Factor Ferrite 0.5A 0.94Ohm DCR T/R
General Purpose Inductor, 56uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1211
Ind Power Wirewound 56uH 10% 1KHz 22Q-Factor Ferrite 680mA T/R
General Purpose Inductor, 56uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core
Ind Power Unshielded Wirewound 56uH 10% 2.52MHz 34Q-Factor Ferrite 600mA RDL Box
Wurth Elektronik7447669156
WE-GFH High Frequency SMT Inductor
설명
Inductor Power Unshielded Wirewound 56uH 10% 1KHz 17Q-Factor Ferrite 0.48A 0.62Ohm DCR Automotive T/R
INDUCTOR, SMD 5.8MM D MAX, POWER, Q REF 17, TEST 0.796MHZ, +/-10%, 56UH
INDUCTOR, 56UH, 10%, 0.48A, SMD; Inductance: 56µH; RMS Current (Irms): 480mA; Inductor Construction: Unshielded; Saturation Current (Isat): 580mA; Product Range: SDR0603 Series; Power Inductor Case: 5.8mm x 5.8mm x 3.9mm; DC R
Power Inductor 56Uh 580Ma 10% 12Mhz; Body Material:Ferrite Dr; Core Material:Ferrite Dr; Current Rating:0.58A; Dc Current Rating:580Ma; Dc Resistance Max:0.62Ohm; Inductance:56Μh; Inductance Tolerance:± 10%; Inductor Case Style:0603 Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SDR0603-560KL