Bourns SDR0503-121KL
Inductor Power Unshielded Wirewound 120uH 10% 1KHz 40Q-Factor Ferrite 0.37A 1.7Ohm DCR T/R
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
Farnell
Datasheet3 페이지7년 전
Newark
재고 내역
3개월간의 트렌드:
Restocked
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Ultra Librarian
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
공급망
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2000-04-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Inductor Power Unshielded Wirewound 120uH 10% 1KHz 50Q-Factor Ferrite 0.32A 2.2Ohm DCR T/R
Inductor Power Unshielded Wirewound 120uH 10% 100KHz 22Q-Factor Ferrite 0.48A 0.93Ohm DCR T/R
Inductor Power Unshielded Wirewound 120uH 10% 1KHz 0.47A 0.9Ohm DCR AXL T/R
Ind Power Wirewound 120uH 10% 1KHz 40Q-Factor Ferrite 220mA T/R
General Purpose Inductor, 120uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering,, 3225/1210
General Purpose Inductor, 120uH, 10%, 1 Element, Wirewound-Core, SMD, 3128
설명
General Purpose Inductor, 120uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 2019
Surface Mount Power Inductor, Sdr0503 Series, 120 H, 10%, Unshielded, 1.7 Ohm, 370 Ma Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SDR0503-121KL
INDUCTOR, 120UH, 10%, 0.37A, SMD; Inductance: 120µH; RMS Current (Irms): 370mA; Inductor Construction: Unshielded; Saturation Current (Isat): 450mA; Product Range: SDR0503 Series; Power Inductor Case: 5mm x 4.8mm x 3mm; DC Resistance Max: 1.7ohm; Inductance Tolerance: ± 10%; SVHC: No SVHC (15-Jan-2018); Q Factor: 40; Q Test Frequency: 796kHz; Self Resonant Frequency Min: 8MHz