Bourns PM628S-180-RC
Ind Power Shielded Bobbin Core 18uH 30% 100KHz 9Q-Factor Ferrite 1.5A T/R
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet3 페이지7년 전
_legacy Avnet
대체 부품
Price @ 1000
Stock
23,270
Authorized Distributors
4
Inductance
18 µH
18 µH
Tolerance
30 %
30 %
Current Rating
1.5 A
Shielding
Shielded
Shielded
DC Resistance (DCR)
85 mΩ
85 mΩ
Q Factor
9
Test Frequency
100 kHz
100 kHz
공급망
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2006-11-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
설명
General Purpose Inductor, 18uH, 30%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 2727
18uH ±30% 1.1A SMD,6.8x6.8mm Power Inductors ROHS
Ind6.8X6.8X2.8Mm,18Uh30%1.5A,shdsmd /Tape & Reel - 7" Reel Rohs Compliant: Yes |Bourns Jw Miller PM628S-180-RC