Bourns CR0805-JW-102ELF
Res Thick Film 0805 1K Ohm 5% 1/8W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Paper Tape on Plastic Reel
Production
3개월간의 트렌드:
-15.35%
3D다운로드
SnapEDA
심벌풋프린트
3D다운로드
Ultra Librarian
다운로드
Resistance
1 kΩ
1 kΩ
1 kΩ
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Introduction Date2003-06-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
관련 부품
Res Thick Film 0805 1K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0805 1K Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0805 1K Ohm 5% 1/8W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
TE Connectivity / AMP1623327-1
Fixed Resistor, Thick Film, 0.125W, 1000ohm, 150V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Res Thick Film 0805 910 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 1100ohm, 150V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0805
설명
Avnet Japan
Res Thick Film 0805 1K Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
125mW Thick Film Resistors ±5% ±200ppm/℃ 1kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
CR0805 SMD THICK FILM RESISTOR,1 KILOHMS, PWR-RTG 0.125 W, TOL 5%,SMT
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 1000ohm, 150V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0805
0805 (2012Metric) FIXED RESISTOR CR0805 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm 0.125W 1/8W 1kOhm ±200ppm/C
SMD Resistor 0805 1KΩ ±5% 1/8W ±200ppm/℃
Res, Thick Film, 1K, 5%, 0.125W, 0805, Reel; Resistance:1Kohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:125Mw; Resistor Case/Package:0805 [2012 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Qualification:- Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. CR0805-JW-102ELF
Resistor Type = Thick Film / Resistance kOhm = 1 / Tolerance (±) % = 5 / Operating Temperature Min. °C = -55 / Operating Temperature Max. °C = 155 / Power Rating mW = 125 / Body Length mm = 2 / Voltage Rating - DC V = 150 / Temperature Coefficient = 200 ppm/°C / Termination Type = Soldering Pads / Body Height mm = 0.5 / Body Width mm = 1.25 / Mounting Type = SMD / Resistor Case Style = 0805