Bourns CR0805-FX-5101ELF
Res Thick Film 0805 5.1K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
ODG (Origin Data Global)
Datasheet9 페이지4년 전
IHS
Electro Sonic
Burklin Elektronik
Arrow.cn
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-1.47%
3D다운로드
SnapEDA
심벌풋프린트
다운로드
Resistance
5.1 kΩ
5.1 kΩ
5.1 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Introduction Date2003-06-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Yageo GroupRC0805FR-075K1L
Res Thick Film 0805 5.1K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0805FR-135K1L
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 4990ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Yageo GroupRC0805FR-074K75L
Res Thick Film 0805 4.75K Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD Paper T/R
Res Thick Film 0805 5.6K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
설명
125mW Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±1% 5.1kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Resistor, thick film, SMD 0805 (2012), 5.1 kΩ, 0.125 W, ±1 %, CR0805-FX-5101ELF
RES SMD 5.1K OHM 1% 1/8W 0805 / 5.1 kOhms ±1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Moisture Resistant Thick Film
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 5100ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
0805 (2012Metric) FIXED RESISTOR CR0805 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm 0.125W 1/8W 5.1kOhm ±100ppm/C
Res, 5.1K, 1%, 0.125W, Thick Film, 0805; Resistance:5.1Kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:125Mw; Resistor Case/Package:0805 [2012 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Product Length:2Mmrohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. CR0805-FX-5101ELF