Bourns CR0805-FX-4991ELF
Res Thick Film 0805 4.99K Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper Tape on Plastic Reel
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
JRH Electronics
Datasheet9 페이지4년 전
IHS
Burklin Elektronik
Electro Sonic
X-ON
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-5.54%
3D다운로드
SnapEDA
풋프린트
다운로드
Ultra Librarian
심벌풋프린트
다운로드
Resistance
4.99 kΩ
4.99 kΩ
4.99 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Introduction Date2003-06-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Yageo GroupRC0805FR-074K99L
125Mw Thick Film Resistors 100Ppm/ 1% 4.99K 0805 Chip Resistor Surface Mount Rohs
Res Thick Film 0805 4.99K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 4990ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
PanasonicERJ6ENF4991V
Res Thick Film 0805 4.99K Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 0805 4.99K Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
설명
Avnet Japan
Res Thick Film 0805 4.99K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 4990ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
0805 (2012Metric) FIXED RESISTOR CR0805 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm 0.125W 1/8W 4.99kOhm ±100ppm/C
RES, 4K99, 1%, 0.125W, THICK FILM, 0805; Resistance:4.99kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:125mW; Resistor Case / Package:0805 ^2012 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Qual
Res, 4K99, 1%, 0805, Thick Film; Resistor Case Style:0805 [2012 Metric]; Resistance:4.99Kohm; Product Range:Cr Series; Voltage Rating:150V; Resistor Element Material:Thick Film; Power Rating:125Mw; Resistance Tolerance:± 1%; Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. CR0805-FX-4991ELF