Bourns CR0805-FX-3163ELF
Resistor, thick film, SMD 0805 (2012), 316 kΩ, 0.125 W, ±1 %, CR0805-FX-3163ELF
IHS
Datasheet9 페이지4년 전
Datasheet9 페이지4년 전
Electro Sonic
Burklin Elektronik
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-1.41%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
대체 부품
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
316 kΩ
316 kΩ
316 kΩ
Case/Package
0805
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
공급망
Country of OriginTaiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2003-06-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Yageo GroupRC0805FR-07316KL
RC FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 316kOhm 0.125W 1/8W
Yageo GroupRC0805FR-07330KL
Res Thick Film 0805 330K Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD Paper T/R
Res Thick Film 0805 294K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0805 300K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0805 301K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0805 287K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
설명
CR0805 FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 316kOhm 0.125W 1/8W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 316000ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805