Bourns CR0402-FX-6043GLF
CR0402 FIXED RESISTOR 0402 (1005Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 604kOhm 0.063W 1/16W
IHS
Datasheet9 페이지4년 전
Datasheet9 페이지4년 전
Electro Sonic
X-ON
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-0.59%
대체 부품
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
604 kΩ
604 kΩ
604 kΩ
Case/Package
0402
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
62.5 mW
63 mW
63 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
공급망
Country of OriginTaiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2003-04-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Res Thick Film 0402 604K Ohm 1% 1/16W ±100ppm/°C Molded SMD Paper T/R
Res Thick Film 0402 604K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0402FR-07604KL
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±1% 604kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.063W, 560000ohm, 50V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0402
62.5mW Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±1% 562kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC0402FR-07560KL
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±1% 560kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
설명
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 604000ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
RES SMD 604K OHM 1% 1/16W 0402