Bourns CR0402-FX-3650GLF
Res Thick Film 0402 365 Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
IHS
Datasheet9 페이지4년 전
Datasheet9 페이지4년 전
Electro Sonic
Arrow.cn
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-0.85%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
SnapEDA
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
대체 부품
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
365 Ω
365 Ω
365 Ω
Case/Package
0402
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
62.5 mW
63 mW
63 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
공급망
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Res Thick Film 0402 365 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0402 365 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0402FR-07365RL
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±1% 365Ω 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.063W, 330ohm, 50V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0402
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.063W, 360ohm, 50V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0402
Yageo GroupRC0402FR-07390RL
Res General Purpose Thick Film 0402 390 Ohm 1% 1/16W ±100ppm/°C Molded SMD Paper T/R
설명
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 365ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Chip Resistors Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. CR0402-FX-3650GLF
0402 (1005Metric) FIXED RESISTOR CR0402 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm 0.063W 1/16W 365Ohm ±100ppm/C