Bourns CR0402-FX-3092GLF
Res Thick Film 0402 30.9K Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
ODG (Origin Data Global)
Datasheet9 페이지4년 전
IHS
Electro Sonic
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+19.90%
대체 부품
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
30.9 kΩ
30.9 kΩ
30.9 kΩ
Case/Package
0402
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
62.5 mW
63 mW
63 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
공급망
Country of OriginTaiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2003-04-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.063W, 30900ohm, 50V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0402
Res Thick Film 0402 30.9K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0402FR-0730K9L
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±1% 30.9kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupAC0402FR-0730K9L
Res Thick Film 0402 30.9K Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
63mW Thick Film Resistors 75V ±1% ±100ppm/℃ 33kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.063W, 28000ohm, 50V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0402
설명
CR0402 FIXED RESISTOR 0402 (1005Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 30.9kOhm 0.063W 1/16W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 30900ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Res, 30K9, 1%, 0.063W, 0402, Thick Film; Resistance:30.9Kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:63Mw; Resistor Case/Package:0402 [1005 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Voltage Rating:50Vrohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. CR0402-FX-3092GLF