Bourns CG0603MLA-5.5ME
TVS Varistor, 4 VAC, 5.5 VDC, MLA, 24 V, 0603 [1608 Metric], Multilayer Varistor (MLV)
IHS
Datasheet5 페이지4년 전
Burklin Elektronik
Newark
element14 APAC
Mouser
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+13.17%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
EE Concierge
심벌풋프린트
SnapEDA
풋프린트
3D다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
공급망
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
관련 부품
TVS Varistor, MOV, 5.6 V, Standard Series, 19 V, 0603 [1608 Metric], Multilayer Varistor (MLV)
Var MLV 5.5VDC 30A 8V 0603 SMD Bulk
TVS Varistor, 5.5 VDC, AVRM, 14 V, 0402 [1005 Metric], Multilayer Varistor (MLV)
설명
Varistor, SMD 0603, VV 8 V, 30 A, 5.5 V (DC), 4 V (AC), 0.1 J, CG0603MLA-5.5ME
ESD protection diodes / TVS diodes; BOURNS; CG0603MLA-5.5ME; 24 V; 30 A; Surface Mount
Varistor, Esd Clamp Protector, 19V, 0603; Voltage Rating Vac:4V; Voltage Rating Vdc:5.5V; Product Range:Chipguard Mla Series; Clamping Voltage Vc Max:19V; Varistor Case Style:0603 [1608 Metric]; Peak Surge Current @ 8/20Μs:30A Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. CG0603MLA-5.5ME