Bourns 9250A-105-RC
Ind Choke Shielded/Molded 1mH 10% 790KHz 60Q-Factor Ferrite 70mA AXL Bag
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet3 페이지6년 전
Newark
Factory Futures
RS (Formerly Allied Electronics)
DigiKey
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-52.76%
대체 부품
Price @ 1000
Stock
39,122
Authorized Distributors
6
Inductance
1 mH
1 mH
Tolerance
10 %
10 %
Current Rating
70 mA
Shielding
Shielded
Shielded
DC Resistance (DCR)
17.5 Ω
17.5 Ω
Q Factor
60
Test Frequency
790 kHz
790 kHz
공급망
Country of OriginVietnam
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2006-12-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2013-04-30
LTD Date2013-07-31
관련 부품
API Delevan1641R-105K
Inductor RF Shielded/Molded Wirewound 1mH 10% 790KHz 60Q-Factor Ferrite 70mA 17.5Ohm DCR AXL T/R
API Delevan1641-105K
Ind RF Coil Shielded/Molded 1mH 10% 790KHz 60Q-Factor Ferrite 70mA AXL T/R
API DelevanS1812R-105K
General Purpose Inductor, 1000uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1913
Inductor Power Unshielded Wirewound 1000uH 10% 1KHz 38Q-Factor Ferrite 0.09A 14Ohm DCR T/R
Inductor Power Unshielded Wirewound 1000uH 10% 100KHz 30Q-Factor Ferrite 0.08A 14.2Ohm DCR T/R
Inductor Power Unshielded Wirewound 1mH 10% 252KHz 20Q-Factor Ferrite 85mA 15Ohm DCR 2220 T/R
설명
General Purpose Inductor, 1000uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core
1mH Color Circle Coils Inductor ±10% 60@0.79MHz 40mA Plugin,D4.1xL10.4mm Color Ring Inductors / Through Hole Inductors ROHS
RF CHOKE, 1000UH, 70MA, 10%, 3.8MHZ; Product Range: 9250A Series; Inductance: 1mH; DC Current Rating: 70mA; DC Resistance Max: 17.5ohm; Inductance Tolerance: ± 10%; Self Resonant Frequency Min: 3.8MHz; Case D