Bourns 9250A-102-TR-RC
RF Choke Shielded/Molded Wirewound 1uH 10% 25MHz 40Q-Factor Ferrite 1.07A 70mOhm DCR AXL T/R
IHS
Datasheet3 페이지6년 전
Arrow Electronics
대체 부품
Price @ 1000
Stock
19,326
Authorized Distributors
3
Inductance
1 µH
1 µH
Tolerance
10 %
10 %
Current Rating
1.07 A
1.07 A
Shielding
Shielded
Shielded
DC Resistance (DCR)
70 mΩ
70 mΩ
Q Factor
40
Test Frequency
25 MHz
25 MHz
공급망
Country of OriginVietnam
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2008-04-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
설명
General Purpose Inductor, 1uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core
FIXED IND 1UH 1.07A 70 MOHM TH
1.07A 1uH Color Circle Coils Inductor ±10% 40@25MHz 1.07A Plugin,D4.1xL10.4mm Color Ring Inductors / Through Hole Inductors ROHS