Bourns 4116R-2-822LF
Array/Network Resistor, Bussed, Metal Glaze/thick Film, 2.25W, 8200ohm, 100V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole...
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet3 페이지6년 전
Datasheet2 페이지14년 전
Stock
33,834
Authorized Distributors
5
Resistance
8.2 kΩ
8.2 kΩ
Tolerance
2 %
2 %
Power Per Element
125 mW
125 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Introduction Date1999-05-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
설명
Array/Network Resistor, Bussed, Metal Glaze/thick Film, 2.25W, 8200ohm, 100V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount, 8631
RES ARRAY 15 RES 8.2K OHM 16DIP
RES NET BUSSED 8.2K OHM 16-DIP
RNET - THK FILM MOLD DIP | Bourns 4116R-2-822LF
MOLDED DIP,16PIN,BUSSED,8.2K, 2%,LOW,BULK,HAZMAT<AZ
Resistor, Bussed Resistor Network 15, 8.2Kohm 2%, Dip; Resistance:8.2Kohm; Network Circuit Type:Bussed; No. Of Resistors:15Resistors; Resistor Case/Package:Dip; Resistance Tolerance:± 2%; Voltage Rating:100V; Resistor Type:Network Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. 4116R-2-822LF