Bourns 4116R-2-471
Res Thick Film NET 470 Ohm 2% 2.25W ±100ppm/C BUS Molded 16-Pin DIP Pin Thru-Hole
Obsolete
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet2 페이지14년 전
Newark
DigiKey
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+0.00%
Stock
40,178
Authorized Distributors
5
Resistance
470 Ω
470 Ω
Tolerance
2 %
2 %
Power Per Element
125 mW
125 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Introduction Date1999-05-14
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2013-03-31
LTD Date2013-06-30
관련 부품
Res Thick Film NET 470 Ohm 2% 2.25W ±100ppm/C ISOL Molded 16-Pin DIP Pin Thru-Hole
Res Thick Film NET 470 Ohm 2% 2W ±100ppm/C ISOL Molded 14-Pin DIP Pin Thru-Hole
CTS Components77083471P
Res Thick Film NET 470 Ohm 2% 1.1W ±100ppm/C ISOL Conformal Coated 8-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
CTS Components77061471P
Res Thick Film NET 470 Ohm 2% 0.8W ±100ppm/C BUS Conformal Coated 6-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
Res Thick Film NET 470 Ohm 2% 1.4W ±100ppm/C BUS Conformal Coated 10-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
설명
15 ±2% 470Ω 125mW ±100ppm/℃ DIP-16 Resistor Networks, Arrays ROHS
Array/Network Resistor, Bussed, Metal Glaze/thick Film, 2.25W, 470ohm, 100V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount, 8631
Resistor, Bus Res N/W 15, 470 Ohm, 0.02, Dip; Resistance:470Ohm; Network Circuit Type:Bussed; No. Of Resistors:15Resistors; Resistor Case/Package:Dip; Resistance Tolerance:± 2%; Voltage Rating:100V; Power Rating Per Resistor:125Mw Rohs Compliant: No |Bourns, Inc. 4116R-2-471