Bourns 4116R-2-223LF
Res Thick Film NET 22K Ohm 2% 2.25W ±100ppm/C BUS Molded 16-Pin DIP Pin Thru-Hole
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet3 페이지6년 전
Datasheet2 페이지14년 전
Stock
29,720
Authorized Distributors
6
Resistance
22 kΩ
22 kΩ
Tolerance
2 %
2 %
Power Per Element
125 mW
125 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Introduction Date1999-05-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Res Thick Film NET 22K Ohm 2% 2W ±100ppm/C BUS Molded 14-Pin DIP Pin Thru-Hole
14-DIP (0.300 7.62mm) 14-DIP 4100R 0.765Lx0.300W 19.43mmx7.62mm 2W 22kOhm ±100ppm/C
Resistor Thick Film Net 22k Ohm 2% 2.25 Watt ±100ppm °C Isolated 16-Pin DIP Pin Through Hole
설명
Array/Network Resistor, Bussed, Metal Glaze/thick Film, 2.25W, 22000ohm, 100V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount, 8631
RESISTOR, BUS RES N/W 15, 22KOHM, 2%, DIP; Resistance:22kohm; Resistance Tolerance:± 2%; Power Rating:2.25W; Voltage Rating:100V; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; No. of Elements:15; Resistor Case Style:DIP
Resistor, Bussed Resistor Network 15, 22Kohm, 2%, Dip; Resistance:22Kohm; Network Circuit Type:Bussed; No. Of Resistors:15Resistors; Resistor Case/Package:Dip; Resistance Tolerance:± 2%; Voltage Rating:100V; Resistor Type:Network Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. 4116R-2-223LF