Bourns 4116R-1-512
Resistor Network, thick Film, 5.1Kohms, 100Wv, 2+/-% Tol, -100, 100Ppm-Tc, 8631-Case |Bourns, Inc. 4116R-1-512
Obsolete
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet2 페이지19년 전
Electro Sonic
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+0.00%
Stock
24,751
Authorized Distributors
5
Resistance
5.1 kΩ
5.1 kΩ
Tolerance
2 %
2 %
Power Per Element
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Introduction Date2006-12-08
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
설명
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 2.25W, 5100ohm, 100V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount, 8631
RES ARRAY 8 RES 5.1K OHM 16DIP
RES NET ISOLATED 5.1K OHM 16-DIP