Bourns 4114R-2-103LF
Res Thick Film NET 10K Ohm 2% 2W ±100ppm/C BUS Molded 14-Pin DIP Pin Thru-Hole
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet3 페이지6년 전
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+21.08%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
SnapEDA
3D다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
대체 부품
Price @ 1000
Stock
40,631
Authorized Distributors
6
Resistance
10 kΩ
10 kΩ
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
DIP
DIP
Number of Resistors
13
Tolerance
2 %
2 %
Power Per Element
2 W
125 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
공급망
Country of OriginCosta Rica
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.60
Introduction Date1999-05-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Res Thick Film NET 10K Ohm 2% 2W ±100ppm/C ISOL Molded 14-Pin DIP Pin Thru-Hole
Res Thick Film NET 10K Ohm 2% 2.25W ±100ppm/C BUS Molded 16-Pin DIP Pin Thru-Hole
설명
14-DIP (0.300 7.62mm) ARRAY/NETWORK RESISTOR 4100R 0.765Lx0.300W 19.43mmx7.62mm 2.25W 10kOhm ±100ppm/C
13 ±2% 10kΩ 125mW ±100ppm/℃ DIP-14 Resistor Networks, Arrays ROHS
Array/Network Resistor, Bussed, Metal Glaze/thick Film, 2W, 10000ohm, 100V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount, 7731
BUSSED RESTR NETWORK 10KOHM +/-2% 7 RESTRS,2W TOTAL, DIP PACKAGE 4100R THRU HOLE
Resistor Network, 10K; Resistance:10Kohm; Network Circuit Type:Bussed; No. Of Elements:13Elements; Resistor Case Style:Dip; No. Of Pins:14Pins; Resistance Tolerance:± 2%; Voltage Rating:100V; Power Rating Per Element:125Mw Rohs Compliant: Yes |Bourns 4114R-2-103LF.