Bourns 3386X-1-502LF
Cermet Not Linear TRIMMER Trimmer Potentiometer ±10% 280deg 500mW 85C
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet4 페이지3년 전
element14 APAC
Electro Sonic
RS (Formerly Allied Electronics)
Newark
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+6.90%
Stock
15,721
Authorized Distributors
6
Resistance
5 kΩ
5 kΩ
5 kΩ
Mount
PCB, Through Hole
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Power Rating
500 mW
500 mW
500 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
공급망
Country of OriginCosta Rica
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.50
Introduction Date2000-06-20
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
관련 부품
Cermet trimmer potentiometer, 5 kΩ, 0.5 W, THT, on top, 3362P-1-502LF
Cermet Not Linear VERTICAL Trimmer Potentiometer 卤10% 280deg 500mW 85C
Trimmer, Cermet, 0.5W, 5000ohm, 300V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 1 Turn(s)
TT Electronics82PR5KLF
TRImmER POTENTIOMETER, 5KOHM 1TURN THROU; THROUGH HOLE; Trimpot Type:Single Turn; Element Material:Cermet;
TT Electronics72PR5KLF
Res Cermet Trimmer 5K Ohm 10% 1/2W 1(Elec)/1(Mech)Turn (9.53 X 9.53 X 4.75mm) Pin Thru-Hole Box
TT Electronics72XR5KLF
Trimmer, Cermet, 0.5W, 5000ohm, 200V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 1 Turn(s)
설명
Single-Turn Trimmer Potentiometers 3/8 5Kohms 10% 0.5Watts Square
Resistor Cermet Trimmer 5K Ohm 10% 0.5W(1/2W) 1(Elec)/1(Mech)Turn 3.15mm (9.53 X 4.83 X 9.53mm) Pin Thru-Hole Tube
TRIMMER, CERMET, REST 5 KILOHMS, PCB, 1 TURN, PWR-RTG 0.5W
TRIMMER 5K OHM 0.5W PC PIN SIDE / 5 kOhms 0.5W, 1/2W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Cermet 1.0 Turn Side Adjustment
Trimpot Type:single Turn; Element Material:cermet; Adjustment Type:side Adjust; Track Resistance:5Kohm; Potentiometer Mounting:through Hole; No. Of Turns:1Turns; Product Range:3386 Series; Power Rating:500Mw; Msl:- Rohs Compliant: Yes