Bourns 3309W-1-503
Res Cermet Trimmer 50K Ohm 25% 1/2W 1(Elec)/1(Mech)Turn (9 X 12.5mm) Pin Thru-Hole Bag
Obsolete
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet1 페이지7년 전
Newark
JRH Electronics
Mouser
Electro Sonic
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+0.00%
Introduction Date2005-08-01
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2018-09-30
LTD Date2019-03-31
관련 부품
Res Cermet Trimmer 50K Ohm 25% 1/2W 1(Elec)/1(Mech)Turn (9 X 6.35mm) Pin Thru-Hole Bag
Trimmer, Cermet, 0.2W, 50000ohm, 100V, 25% +/-Tol, 250ppm/Cel, 1 Turn(s)
Res Cermet Trimmer 50K Ohm 25% 1/5W 1(Elec)/1(Mech)Turn (6.81 X 8.1 X 7.62mm) Pin Thru-Hole Bag
TT Electronics36FR50KLF
Trimmer, Cermet, 0.3W, 50000ohm, 100V, 20% +/-Tol, 250ppm/Cel, 1 Turn(s)
TE Connectivity1623895-9
Res Cermet Trimmer 50K Ohm 25% 0.2W(1/5W) 1(Elec)/1(Mech)Turns (6.7 X 8.4mm) Pin Thru-Hole
PanasonicEVM-EGGA00B54
TRIMMER 50K OHM 0.3W PC PIN SIDE
설명
Trimmer, Cermet, 0.5W, 50000ohm, 250V, 25% +/-Tol, 250ppm/Cel, 1 Turn(s)
Single-Turn Trimmer Potentiometers 9MM RND 50KOHMS 25% 0.5WATTS
POT, TRIM, 50KOHM, 1 TURN, 25%, THD; Track Resistance:50kohm; No. of Turns:1; Resistance Tolerance:± 25%; Temperature Coefficient:± 250ppm/°C; Power Rating:500mW; Potentiometer Mounting:Snap-In ;RoHS Compliant: Yes