TT Electronics 36FR50KLF
Trimmer, Cermet, 0.3W, 50000ohm, 100V, 20% +/-Tol, 250ppm/Cel, 1 Turn(s)
Production
가격 및 재고
DistributorSKUMinPkg
Onlinecomponents.com36FR50KLF04KBulk
Master Electronics36FR50KLF04K
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet3 페이지7년 전
Newark
Farnell
Future Electronics
공급망
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
PanasonicEVMAASA00B54
Res Cermet Trimmer 50K Ohm 25% 3/10W 1Turn 3.6mm (7.8 X 6.9 X 7.6mm) Pin Thru-Hole Ammo Pack
Bourns 3306P-1-503 50K ±25% 6 mm Horizontal Cermet Trimmer Potentiometer
Res Cermet Trimmer 50K Ohm 25% 1/5W 1(Elec)/1(Mech)Turn (6.81 X 8.1 X 7.62mm) Pin Thru-Hole Bag
Res Cermet Trimmer 50K Ohm 25% 1/5W 1(Elec)/1(Mech)Turn (6.81 X 8.4mm) Pin Thru-Hole Bag
Trimmer Potentiometers 50Kohms 10mm Rnd Side adj
PanasonicEVU-F3AF30D54
POT 50K OHM 1/20W LOGARITHMIC
설명
Res Cermet Trimmer 50K Ohm 20% 0.33W(1/3W) 1(Elec)/1(Mech)Turn 3.4mm (8.2 X 6.8 X 8mm) Pin Thru-Hole Bag
36F Series 6 mm Open Frame 50 kOhm ±20 % Single-Turn Trimming Potentiometer
TRIMMER, POTENTIOMETER 50KOHM 1TURN PCB
Open Type Trimmer, 36F-3, RoHS
TT Electronics SCT
Single Turn Thru Hole Trimmers 50K 6MM ST TOP ADJ
TRIMMER, POTENTIOMETER 50KOHM 1TURN PCB;; TRIMMER, POTENTIOMETER 50KOHM 1TURN PCB; Track Resistance:50kohm; No. of Turns:1; Resistance Tolerance:± 20%; Temperature Coefficient:± 250ppm/°C; Power Rating:300mW; Potentiometer Mounting:PCB; Adjustment Type:Top