Bourns 3299Y-1-103LF
Trimmer, Cermet, 0.5W, 10000ohm, 300V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 25 Turn(s)
데이터시트 및 문서
Farnell
Datasheet2 페이지6년 전
Master Electronics
Electro Sonic
element14 APAC
Factory Futures
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-21.37%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
SnapEDA
3D다운로드
Ultra Librarian
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
Stock
81,596
Resistance
10 kΩ
10 kΩ
Mount
PCB, Panel, Through Hole
Tolerance
10 %
10 %
Power Rating
500 mW
500 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
공급망
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Cermet trimmer potentiometer, 25 turns, 10 kΩ, 0.5 W, THT, lateral, 3296P-1-103LF
Trimmer, Cermet, 0.5W, 10000ohm, 70.7V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 21 Turn(s)
TE Connectivity1-1623849-0
Res Cermet Trimmer 10K Ohm 10% 0.5W(1/2W) 25(Elec)Turn 2.25mm (10 X 4.7 X 11.5mm) Pin Thru-Hole
Resistor Cermet Trimmer 10K Ohm 10% 1/2W 21(Elec)/23(Mech)Turn 2.2mm Pin Thru-Hole Tube
설명
Trimmer, Multi Turn, Cermet, Top Adjust, 10 kohm, Through Hole, 25 Turns
Resistor Trimmer 10k Ohm 10% 1/2 Watt 25 Turn 2.29mm Pin Through Hole Tube
Bourns 3299Y-1-103LF Cermet trimmer linear 0.5 W 10 kΩ 9 ° 1 pc
Res Cermet Trimmer 10K Ohm 10% 0.5W(1/2W) 25(Elec)Turn 2.29mm (9.53 X 6.1 X 11.55mm) Pin Thru-Hole Tube
Multi-Turn Trimmer Potentiometers 10Kohms Standoffs Vertical Adjust 3/8
TRIMMER, CERMET, REST 10 KILOHMS, PCB, 25 TURNS, PWR-RTG 0.5W
TRIMMING POTENTIOMETER, CERMET, 0.5W; Track Resistance: 10kohm; No. of Turns: 25Turns; Potentiometer Mounting: Through Hole; Product Range: Trimpot 3299 Series; Power Rating: 500mW; Resistance Tolerance: ± 10%; Temperature Coe