Bourns 3299X-1-202LF
Res Cermet Trimmer 2K Ohm 10% 0.5W 25(Elec)Turn 2.29mm (11.05 X 6.1 X 10.03mm) Pin Thru-Hole Tube
데이터시트 및 문서
Newark
Datasheet2 페이지6년 전
Datasheet1 페이지9년 전
Electro Sonic
Factory Futures
RS (Formerly Allied Electronics)
Jameco
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+41.01%
Stock
18,566
Resistance
2 kΩ
2 kΩ
Tolerance
10 %
10 %
Power Rating
500 mW
500 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
공급망
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Cermet trimmer potentiometer, 25 turns, 2 kΩ, 0.5 W, THT, on top, 3296W-1-202LF
Trimmer Potentiometer 2k Ohm 10% 1/2 Watt 25 Turn 2.19mm Pin Through Hole
Trimmer, Multi Turn, Cermet, Side Adjust, 2 kohm, Through Hole, 25 Turns
Cermet trimmer potentiometer, 2 kΩ, 0.5 W, THT, on top, M64Y202KB40
Trimmer, Cermet, 0.5W, 2000ohm, 31.6V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 21 Turn(s)
설명
Trimmer, Cermet, 0.5W, 2000ohm, 300V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 25 Turn(s)
3/8" SQ, THRU-HOLE, TRIMMER, 2 KILOHMS, CERMET, 25 TURNS, PWR-RTG 0.5W
Multi-Turn Trimmer Potentiometers 2Kohms Standoffs Horizontal Adjust
±10% ±100ppm/℃ 500mW 2kΩ Plugin Potentiometers, Variable Resistors ROHS
TRIMMER POTENTIOMETER, 2KOHM 25TURN THROUGH HOLE
TRIMMER, POTENTIOMETER 2KOHM 25TURN THD;; TRIMMER, POTENTIOMETER 2KOHM 25TURN THD; Track Resistance:2kohm; No. of Turns:25; Resistance Tolerance:± 10%; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Power Rating:500mW; Potentiometer Mounting:Through Hole; Adjustment Type:Trimmer