Bourns 3296W-1-253LF
Cermet Not Linear TRIMMER Trimmer Potentiometer ±10% 500mW 70C 300V
데이터시트 및 문서
Newark
Datasheet3 페이지6년 전
Burklin Elektronik
Factory Futures
element14 APAC
3개월간의 트렌드:
+86.68%
3D다운로드
EE Concierge
3D다운로드
Ultra Librarian
다운로드
Stock
97,374
Authorized Distributors
6
Resistance
25 kΩ
25 kΩ
25 kΩ
Mount
PCB, Panel, Through Hole
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Power Rating
500 mW
500 mW
500 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.50
Introduction Date2004-09-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
관련 부품
Trimmer, Cermet, 0.5W, 25000ohm, 300V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 25 Turn(s)
Res Cermet Trimmer 25K Ohm 10% 0.5W 25(Elec)Turn 2.29mm (9.53 X 6.1 X 11.55mm) Pin Thru-Hole Tube
Trimmer, Cermet, 0.5W, 25000ohm, 112V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 21 Turn(s)
TT Electronics67YR25KLF
25 kOhms 0.5W, 1/2W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Cermet 20.0 Turn Top Adjustment
TT Electronics67WR25KLF
Res Cermet Trimmer 25K Ohm 10% 0.5W 20(Elec)Turn 2.29mm (9.53 X 4.95 X 11.98mm) Pin Thru-Hole Box
설명
Resistor Trimmer 25k Ohm 10% 1/2 Watt 25 Turn 2.19mm Pin Through Hole Tube
Bourns 3296W-1-253LF Cermet trimmer 0.5 W 25 kΩ 9° 1 pc blue
Res Cermet Trimmer 25K Ohm 10% 0.5W(1/2W) 25(Elec)Turn 2.19mm (9.53 X 4.83 X 11.55mm) Pin Thru-Hole Tube
Multi-Turn Trimmer Potentiometers 3/8 25Kohms Sealed Vertical Adjust
TRIMMER, CERMET, REST 25 KILOHMS, PCB,25 TURNS, PWR-RTG 0.5W