Bourns 3266W-1-504LF
Trimmer, Cermet, 0.25W, 500000ohm, 300V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 12 Turn(s)
데이터시트 및 문서
JRH Electronics
Datasheet3 페이지6년 전
Electro Sonic
element14 APAC
Burklin Elektronik
Factory Futures
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-18.57%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
EE Concierge
심벌풋프린트
SnapEDA
3D다운로드
Ultra Librarian
다운로드
Stock
15,093
Resistance
500 kΩ
500 kΩ
Tolerance
10 %
10 %
Power Rating
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
공급망
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 months ago)
관련 부품
500 kOhms 250mW PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Cermet 12 Turn Side Adjust
Cermet trimmer potentiometer, 12 turns, 500 kΩ, 0.25 W, THT, lateral, 3266P-1-504LF
TT Electronics64WR500KLF
Trimmer, Cermet, 0.25W, 500000ohm, 200V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 12 Turn(s)
Trimmer, Cermet, 0.13W, 500000ohm, 250V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 14 Turn(s)
설명
Bourns 3266W-1-504LF Cermet trimmer linear 0.25 W 500 kΩ 4320° 1 pc
Multi-Turn Trimmer Potentiometers 1/4 500Kohms 10% SQ W/Standoff Sealed
Res Cermet Trimmer 500K Ohm 10% 0.25W(1/4W) 12(Elec)Turns 1.78mm (6.71 X 4.5 X 8.26mm) Pin Thru-Hole Tube
TRIMMER, CERMET, REST 500 KILOHMS, PCB, 12 TURNS, PWR-RTG 0.25W
±10% 250mW 500kΩ Plugin-3P,6.4x4.3mm Potentiometers, Variable Resistors ROHS
Trimmer Potentiometer, 500Kohm 12Turn Through Hole; Trimmer Type:Multi Turn; Element Material:Cermet; Adjustment Type:Top Adjust; Track Resistance:500Kohm; Potentiometer Mounting:Through Hole; No. Of Turns:12Turns; Power Rating:250Mwrohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. 3266W-1-504LF