Bourns 2200HT-151-V-RC
Inductor High Current Toroid 150uH/98.4uH 15% 1KHz 4.8A 0.075Ohm DCR RDL
IHS
Datasheet2 페이지7년 전
_legacy Avnet
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-13.29%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Ultra Librarian
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
대체 부품
Price @ 1000
Stock
28,782
Authorized Distributors
6
Inductance
150 µH
150 µH
Tolerance
15 %
15 %
Current Rating
4.8 A
4.8 A
Shielding
Shielded
Shielded
DC Resistance (DCR)
75 mΩ
75 mΩ
Q Factor
Test Frequency
1 kHz
1 kHz
공급망
Country of OriginTunisia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2006-12-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Bourns2114-V-RC
Fixed Inductor Radial, Vertical 150µH ±15% 3.4A 62mΩ - -
Bourns2114-H-RC
Ind High Current Toroid 150uH 15% 1KHz 3.4A RDL
Bourns2314-V-RC
Ind High Current Toroid 150uH 15% 1KHz 5A RDL
Murata Power Solutions60B154C
Inductor Power Wirewound 150uH 15% 100KHz 6A 0.038Ohm DCR T/R
설명
Inductor, Toroidal /Tray Packaging Rohs Compliant: Yes |Bourns Jw Miller 2200HT-151V-RC
FIXED IND 150UH 4.8A 75 MOHM TH
2200HT Radial Vertical (Open) 0.950Diax0.550W 24.13mmx13.97mm 150muH
General Purpose Inductor, 150uH, 15%, 1 Element
INDUCTOR, TOROIDALTRAYTRAY PACKAGING
4.8A 150uH ±15% Plugin,D=1mm Power Inductors ROHS
1KHz 4.8A 150¦ÌH 75m¦¸ ¡À15% , 13.97mm*13.97mm
2200 INDUCTOR 1.2UH 23.8A VERT