Bourns 2100LL-470-H-RC
Inductor High Current Toroid 47uH/25.3uH 15% 1KHz 5.2A 0.024Ohm DCR RDL
IHS
Datasheet2 페이지7년 전
Farnell
3개월간의 트렌드:
+24.51%
대체 부품
Price @ 1000
Stock
13,519
Authorized Distributors
6
Inductance
47 µH
47 µH
Tolerance
15 %
15 %
Current Rating
5.2 A
5.2 A
Shielding
Shielded
Shielded
DC Resistance (DCR)
24 mΩ
24 mΩ
Q Factor
Test Frequency
1 kHz
1 kHz
Introduction Date2006-06-26
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
관련 부품
Bourns2209-H-RC
Ind High Current Toroid 47uH 15% 1KHz 6.7A RDL
Bourns2209-V-RC
Inductor High Current Toroid 47uH/33.1uH 15% 1KHz 5.6A 0.036Ohm DCR RDL
API Delevan4922-21L
General Purpose Inductor, 47uH, 15%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 4922
API Delevan2256R-21L
General Purpose Inductor, 47uH, 15%, 1 Element, Ferrite-Core
API Delevan4922R-21L
47µH Unshielded Wirewound Inductor 1.04A 362 mOhm Max Nonstandard
설명
FIXED IND 47UH 5.2A 24 MOHM TH
General Purpose Inductor, 47uH, 15%, 1 Element
2100LL Radial Horizontal (Open) 0.860Dia 21.84mm 47muH
1KHz 5.2A 47¦ÌH 24m¦¸ ¡À15% , 21.84mm*11.43mm*11.43mm
5.2A 47uH ±15% Plugin,D=21.8mm Power Inductors ROHS
HIGH CURRENT INDUCTOR 47UH 5.2A 15%; Pro; HIGH CURRENT INDUCTOR 47UH 5.2A 15%; Product Range:2100LL Series; Inductance:47µH; RMS Current (Irms):5.2A; DC Resistance Max:0.024ohm; Inductance Tolerance:± 15%; Case Dimensions:21.84mm x 11.43mm; DC Current Rating:5.2A