TT Electronics P120K-Y20BR50K
Potentiometer, Conductive Plastic, 0.05W, 50000ohm, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
IHS
Datasheet5 페이지6년 전
Arrow Electronics
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-0.00%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
공급망
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
TT ElectronicsP091S-QC15BR50K
TT ElectronicsP091N-QC25BR50K
PanasonicEVU-E2AF25B54
POTENTIOMETER ROTARY 9MM PLASTIC SHAFT HORIZONT SINGLE NO BUSHING 50K EVU SERIES
PanasonicEVU-E2KFK4D54
Res POT 50K Ohm 20% 0.05W 1(Elec)/1(Mech)Turn 6mm (27.4 X 19.8mm) Pin Bracket Mount/Through Hole Bulk
PanasonicEVU-F2LFL3D54
POTENTIOMETER 9MM PLASTIC SHAFT VERTICAL SINGLE PLASTIC SLEEVE 50KOHM EVU SERIES
POTENTIOMETER CARBON SNAP IN CLIP 50 KOHM DUAL GANG POWER 0.05W PTV SERIES
설명
Potentiometers 12mm Rotary Panel Potentiometer
POT 50K OHM 1/20W PLASTIC LINEAR
Res Conductive Plastic POT 50K Ohm 20% 0.05W(1/20W) 1(Elec)/1(Mech)Turns 6mm (26 X 21.2mm) Pin Bracket Mount/Through Hole Box/Tray
Rotary Pot, 50K, 0.05W, 20%, Th; Track Resistance:50Kohm; No. Of Turns:1Turns; Track Taper:Linear; Power Rating:50Mw; Resistance Tolerance:± 20%; Product Range:P120 Series; Potentiometer Mounting:Through Hole; Shaft Diameter:6Mm Rohs Compliant: Yes |Tt Electronics/bi Technologies P120K-Y20BR50K