TT Electronics P091N-QC25BR50K
Potentiometer, Conductive Plastic, 0.05W, 50000ohm, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
IHS
Datasheet7 페이지7년 전
Newark
Electro Sonic
Future Electronics
Mouser
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+0.00%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
공급망
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.70
Introduction Date2007-08-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
TT ElectronicsP120K-Y20BR50K
TT ElectronicsP091S-QC15BR50K
Potentiometer, Carbon, 0.05W, 20V, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
PanasonicEVU-F2LFL3D54
POTENTIOMETER 9MM PLASTIC SHAFT VERTICAL SINGLE PLASTIC SLEEVE 50KOHM EVU SERIES
PanasonicEVU-E2AF25B54
POTENTIOMETER ROTARY 9MM PLASTIC SHAFT HORIZONT SINGLE NO BUSHING 50K EVU SERIES
PanasonicEVU-F2MFL3D54
POTENTIOMETER 9MM PLASTIC SHAFT VERTICAL SINGLE METAL BUSHING 50K EVU SERIES
설명
P09X Series 9 mm Side Adjustment 50 kOhm ±20 % Rotary Potentiometer
Res POT 50K Ohm 20% 1/20W 1Turn 6mm Pin Panel Mount
50K¦¸ ¡À20% 50mW 50V(AC) 11.35mm*9.5mm*11.35mm
Single Turn Potentiometers 9mm 50Kohm
POT 50K OHM 1/20W PLASTIC LINEAR
Rotary Potentiometer, 50Kohm, 20%, 50Mw; Rango De Producto:Serie P091; Resistencia De La Pista:50Kohm; Variación:Linear; Número De Giros:1; Potencia Nominal:50Mw; Potenciómetro, Montaje:Through Hole; Diámetro Del Eje:6Mm |Tt Electronics / Bi Technologies P091N-QC25BR50K