Bel Fuse 0697H9150-01
Fuse Subminiature Slow Blow Acting 15A 350V Radial 8.35 X 4 X 7.8mm Thermoplastic Automotive
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet4 페이지10년 전
Electro Sonic
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-65.39%
Stock
9,479
Current Rating
15 A
15 A
15 A
Voltage Rating (AC)
350 V
350 V
350 V
Voltage Rating (DC)
72 V
72 V
72 V
공급망
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.10.00.40
Introduction Date2015-02-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Bel Fuse0697H9160-01
Electric Fuse, Time Lag Blow, 16A, 350VAC, 72VDC, 150A (IR), Through Hole, MICRO
Bel Fuse0697H9160-02
Electric Fuse, Time Lag Blow, 12A, 350VAC, 72VDC, 150A (IR), Through Hole, MICRO
Schurter0001.2516
Spt 5X20, 16 A, 125 Vdc, 250 Vac, Time-Lag T, Non-Resettable Fuse Rohs Compliant: Yes
Fuse Miniature Fast Acting 1.6A 250V Holder Cartridge 5 X 20mm Glass Carton
Littelfuse102079
102079 - Littelfuse FUSE CLIP 3AG AMP Size: 15
설명
Electric Fuse, Time Lag Blow, 15A, 350VAC, 72VDC, 150A (IR), Through Hole, MICRO
Fuse, PCB Leaded, 15 A, 350 VAC, 72 VDC, 0697H, Slow Blow, Radial Leaded
2-Pin Radial Fuse Rectangular Slow Blow UL Bulk Pack 15A
72V 350V 563A2S Board Mount (Cartridge Style Excluded) 15A 8.35mm*4mm*7.8mm
Bel Fuse, Internal Part #: 0697H9150-01
Plastic Body, Radial Lead, 15A, 350V AC, 100V DC, RoHS
Bel Fuse SCT
FUSE BRD MT 15A 350VAC 72VDC RAD
Fuses with Leads - Through Hole 15A 350V