Analog Devices AD8400ARZ10-REEL
Digital Potentiometer 10kOhm 256POS Volatile Linear 8-Pin SOIC N T/R
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
element14 APAC
Datasheet32 페이지15년 전
Analog Devices
Upverter
iiiC
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+18.10%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Component Search Engine
심벌풋프린트
3D다운로드
EE Concierge
심벌풋프린트
Ultra Librarian
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
대체 부품
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Case/Package
SOIC
SOIC
Number of Pins
8
Resistance
10 kΩ
10 kΩ
Number of Taps
256
Tolerance
20 %
20 %
Temperature Coefficient
500 ppm/°C
500 ppm/°C
Memory Type
Volatile
Volatile
Interface
SPI
SPI
Min Supply Voltage
2.7 V
2.7 V
Max Supply Voltage
5.5 V
5.5 V
공급망
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
엔지니어링 리소스
관련 부품
Analog DevicesAD8400AR10
Potentiometer; Digital Potentiometers; 8 Bits (Min.); 8; 256; 1; 8 SO; -40 degC
Analog DevicesAD8400AR10-REEL
Digital Potentiometer 256POS 10KOhm Single 8-Pin SOIC N T/R
MicrochipMCP41010-I/SN
POT, DIGITAL;REST 10 KILOHMS;DIGITAL;256 POS;8 PINS;1 CH;PKG SOIC
MicrochipMCP41010-E/SN
DIGITAL POT, 256 STEPS, SPI, 10KOHMS, SINGLE CHANNEL8 SOIC 3.90MM(.150IN) T/R
설명
Digital Potentiometers; AD8400ARZ10-REEL; ANALOG DEVICES; 900 µA; 256; 5.5 V; Tin
10nA ¡À500ppm/¡æ 10K¦¸ 256 1 2.7V Volatile 5.5V SPI Potentiometer SOIC-8 , 1.75mm
DIGITAL POTENTIOMETER, SINGLE, 256 STEP; Available until stocks are exhausted
±20% SPI 2.7V~5.5V 10kΩ SOIC-8 Digital Potentiometers ROHS
Digital Potentiometer, Single, 256 Step; End To End Resistance:10Kohm; No. Of Pots:Single; Control Interface:3 Wire, Serial, Spi; Track Taper:Linear; Resistance Tolerance:± 20%; Supply Voltage Min:2.7V; Supply Voltage Max:5.5V Rohs Compliant: Yes |Analog Devices, Inc. AD8400ARZ10-REEL